A Nemzeti Énekkar alapító tagjaként közel negyven éve vagyok a pályán, és büszkén mondhatom, hogy e pálya egészét ebben az énekkarban, illetve elődje, az Állami Énekkar, valamint az Állami Népi Együttes kórusának soraiban tölthettem. Énekesnek, énekkari művésznek lenni nem csupán munka, de hivatás, szerelem, életforma. A zene betölti mindennapjainkat, és ezáltal azon kevesek közé tartozhatunk, akiknek megadatik, hogy a munkájuk egyben a hobbijuk és legnagyobb szenvedélyük is. 2023. március 15-i nemzeti ünnepünkön az a megtiszteltetés ért, hogy Magyar Arany Érdemkereszt állami kitüntetést vehettem át, több mint 40 éves énekművészi pályafutásom elismeréseként.
Hálásan köszönöm a Nemzeti Filharmonikusoknak, drága énekmesteremnek, kollégáimnak és családomnak, barátaimnak a biztatást és támogatást!
Huszonéves fiatalként 1982-ben nyertem felvételt az énekkarba, ahol Pászti Miklós vezetőkarnagy szárnyai alatt elsajátíthattam a szakma csínját-bínját, de a véletlen és a sors egy meglepő fordulatának eredménye csupán, hogy hosszú évek óta a pályán és a Nemzeti Énekkar tagjaként tevékenykedhetem. A sorson kívül természetesen kiváló énekmeseterem hathatós közbenjárása, valamint fantasztikus szakmai felkészültsége kellett ahhoz, hogy tehetségemet és adottságaimat kiaknázva énekművésszé válhassak.
Felvételemet követően már az első évben szólót énekelhettem Moszkvában a Nagy Színházban (Bolsoj), ami talán életem egyik legmeghatározóbb pillanata volt. Ezt később, immár a Nemzeti Énekkar színeiben számos szóló lehetőség követte Weimartól Párizson át Tokióig, olyan fantasztikus karmesterek vezetésével, mint Kobayashi Ken-Ichiro, Gianandrea Gavazzeni, Kocsis Zoltán, Antal Mátyás, Kovács János, Kovács László. A művek a teljesség igénye nélkül: Mozart (Requiem), Berlioz (Faust elkárhozása), Beethoven (Missa Solemnis), Verdi (Quattro Pezzi Sacri), Mascagni (Parasztbecsület), Fauré (Requiem), Kodály (Székely fonó). Emellett természetesen a Nemzeti Filharmonikusok Próbatermi Vendégségein is rendszeresen közönség elé állhattam szólistaként. Gyakran működtem közre más énekkarok produkcióiban kisegítőként, így a Magyar Rádió Énekkarában (karigazgató: Pad Zoltán), a Budapesti Tomkins Énekegyüttesben (művészeti vezető: Dobra János) és a Szent Efrém Férfikarnál (művészeti vezető: Bubnó Tamás) egyaránt.
Nyugodt szívvel mondhatom, hogy az élet egyik legnagyobb ajándéka számomra az, hogy a Nemzeti Énekkar művészeként ilyen tartalmas és élményekben gazdag szakmai éveket tudhatok magam mögött.